بازیابی رمز عبور     
EN | FA
نقشه سایت

سایت رسمی شرکت بدرسان، نمایندگی رسمی مولینکس در ایران

دستور آشپزی-سوپ مرغ و سبزیجات با غذاساز مولینکس
بازگشت به لیست دستورآشپزی

 در این فصل سال سوپ غذایی گرم و لذیذ است و اگر احساس سرما خوردگی میکنید سوپ امروز میتونه برای بهبود سرما خوردگی شما کاملاً مفید باشد، بنابراین امروز میخواهم سوپ مرغ با سبزیجات را به شما آموزش بدم.

مواد لازم 

سوپ سبزیجات با غذاساز مولینکس مدل FP86

ساقه کرفس دو عدد

هویچ دو عدد

کدو دو عدد

فلفل دلمه یک عدد

فلفل تند سبز یک عدد

پیاز یک عدد متوسط

ذرت نصفه پیمانه

مرغ ریش ریش 350 گرم

گشنیز (یک بسته که وقتی پاک میکنیم به اندازه یک کاسه متوسط میشه)

نمک و فلفل به میزان لازم

زیره یه قاشق چایخوری

دو قاشق چایخوری پونه خشک شده

طرز تهیه سوپ مرغ و سبزیجات با غذاساز مولینکس مدل FP86

در ابتدا غذاساز مولینکس مدل FP86را بر داشته و با استفاده  از دیسک رنده اش ساقه کرفس، هویچ، کدو و یک عدد فلفل دلمه ای را به صورت ورقه ورقه خرد میکنیم، بعد با تیغه خردکن غذاساز یک عدد پیاز متوسط را خرد کرده  و با آسیابش هم  سه عدد سیر را رنده میکنیم و همین طور زیره را  نیز آسیاب میکنیم بعد از خرد کردن و آسیاب کردن به سراغ پختن موادمون میریم، یه قابلمه بزرگ برداشته و یه قاشق غذاخوری روغن زیتون را اضافه میکنیم و زمانی که روغن داغ شد پیازهای سرخ شده را به همراه هویچ و فلفل دلمه خرد شده درون قابلمه میریزیم و کمی نمک میزنیم و میزاریم  6 تا 8 دقیقه سبزیجاتمون بپزد،  تا جایی که سبزیجاتمون نرم شود. و نباید سرخ شوند. و وقتی مواد سوپ مون نرم شد مقداری از سیر را اضافه کنید وکمی از سیر را نیز برای بعداً نگه دارید.

پودر زیره را اضافه کنید (زیره باعث میشود سوپ مون طعمی گرمی بگیرد) دو قاشق چایخوری پونه خشک شده یکم دیگه نمک کمی فلفل سیاه  به موادمون میزنیم و هم میزنیم و میزاریم برای 2 دقیقه دیگه روی گاز بماند تا سبزیجات و ادویه ها مون به خویی با هم دیگرمخلوط شوند. آخرین مرحله در تهیه سوپ مون اضافه کردن 350 گرم مرغ ریش ریش شده، کذو خرد شده ونصف فنجان ذرت پخته شده  و 4 فنجان آب مرغ است، بعد به سراغ سبزیجات سوپمون میریم، یه دسته گشنیز را بشویید و ساقه اش را بگیرید و همه گیشنیزها را داخل مخلوط کن غذاساز مولینکس بریزید (اگه از گشنیز خوشتون نمیاد میتونید از جعفری استفاده کنید) بعد بقیه سیر رنده شده را و یک عدد فلفل سبز تند (اگر می خواید غذاتون خیلی تند نباشه مقداری از دونه های فلفل را جدا کنید و نریزید) و دو فنجان آب مرغ اضافه کنید و دره مخلوط کن را ببندید و به خوبی مخلوط کنید تا جایی که  مایعی سبز رنگ به دست بیاورید و سپس مخلوط گشنیز و فلفل را نیز به موادمون اضافه کنید. و به آرامی هم می بزنید تا حسابی با هم  ترکیب شوند.  شعله گاز را زیاد کرده تا به جوش آید و پس از به جوش آمدنش شعله گاز را کم کنید تا سوپ تون آماده شود. نوش جان

غذاساز مولینکس