بازیابی رمز عبور     
EN | FA
نقشه سایت
نظرسنجی

سایت رسمی شرکت بدرسان، نمایندگی رسمی مولینکس در ایران

دستور آشپزی-نوشیدنی ترکیبی انار، هندوانه، پرتقال و عرق نسترن
بازگشت به لیست دستورآشپزی

نوشیدنی ترکیبی انار، هندوانه، پرتقال و عرق نسترن ترکیب بسیار خوشمزه و جدیدی دارد، بعد از خوردن این نوشیدنی یلدایی حس طراوت و تازگی بسیار خوبی خواهید داشت. موقع نوشیدن این نوشیدنی ترکیبی مزه‌ و طعم تک‌تک ترکیبات آنرا احساس خواهید کرد.

برای تهیه نوشیدنی ترکیبی انار – هندوانه – پرتقال و عرق نسترن هر یک از مواد زیر را برای تهیه نوشیدنی برای دو نفر به صورت زیر تهیه کنید:

پرتقال: دو عدد
انار: دو تا سه عدد
چند تکه هندوانه
یک تا دو قاشق مرباخوری شهد (جوشانده شکر)
عرق نسترن: دو قاشق سوپ‌خوری

 

 ابتدا آب پرتقال‌ها را گرفته و همراه با پالپ آن در یک ظرف میریزیم سپس آب  انار را هم گرفته به ظرف مورد نظر اضافه می کنیم. سپس چند تکه هندوانه را در مخلوط کن انداخته روی آن یک قاشق مربا خوری شهد (جوشانده شکر) که قبلا تهیه کرده‌ایم را می‌ریزیم حالا با دو قاشق سوپخوری عرق نسترن را هم به هنداونه‌ها اضافه کرده و آنرا با مخلوط کن مخلوط می‌کنیم.
در مرحله آخر ترکیب آب هنداونه، جوشانده و عرق نسترن را روی ترکیب اولیه آب پرتقال و انار می‌ریزیم. برای تزئین هم می توانیم یک پر پرتقال را روی لبه لیوان قرار داده و آنرا سرو نماییم.

نوشیدنی ترکیبی یلدایی
توضیح: عرق نسترن را می‌توانید از عطاری‌ها تهیه کنید. این عرق گیاهی دارای خواصی همچون تقویت قلب، درمان ورم کلیه، عوارض ناشی از کمبود ویتامین و تصفیه کننده خون است.
برای تهیه آب انار می‌توانید انار را مانند مرکبات به دو قسمت تقسیم کنید و با آب‌مرکبات‌گیری به سادگی آب خالص انار تهیه کنید.

 

منبع : وب سایت ویکی درینک