بازیابی رمز عبور     
EN | FA
نقشه سایت
نظرسنجی

سایت رسمی شرکت بدرسان، نمایندگی رسمی مولینکس در ایران

دستور آشپزی-گواکومولی ( مکزیکی )
بازگشت به لیست دستورآشپزی

گواکومولی ( مکزیکی )

پیاز : 4/1  فنجان (ریز خرد شده)

آب لیمو ترش : 1 و نیم قاشق سوپخوری (تازه)

گشنیز : 1 قاشق سوپخوری (اختیاری، خرد شده)

گوجه فرنگی  : 1 عدد بزرگ - نصف فنجان (خرد شده و تخم گرفته)

نمک : 2/1 قاشق چایخوری

زیره : 2/1 قاشق چایخوری (آسیاب شده)

فلفل هالوپینو : 1 تا 2 قاشق چایخوری (اختیاری، ریز شده، یا فلفل سرانو)

آووکادو : 3 عدد رسیده

این دستور آشپزی بسیار ساده است و یکی از دستور آشپزی های محبوب ماست. بیشتر آووکادو هایی که در مغازه ها پیدا می کنید و نرسیده یا بیش از حد رسیده اند برای این گواکومولی مناسب نیستند. یک آووکادوی رسیده وقتی آن را فشار دهید کمی فرو می رود. اگر آووکادو نرسیده بود آن را داخل یخچال قرار ندهید. بایستی آنها را تا وقتی برسند در دمای اتاق نگه دارید. سعی کنید وقتی گواکومولی درست می کنید آووکادو را بیش از حد نکوبید یا پوره نکنید. دیپ شما بایستی در خود تکه های درشت داشته باشد نه اینکه نرم و یکدست باشد. پس وقتی گواکومولی درست می کنید مواد را کمی له کنید و بگذارید بافت آنها حفظ شود. موقع سرو کردن کنار گواکومولی چیپس تورتیلا، نان پیتای پخته یا تکه های کسادیای پنیری ساده قرار دهید.

 

طرز تهیه :

پیاز ریز خرد شده را داخل یک کاسه ی کوچک بریزید سپس آب گرم به آن اضافه کنید و کنار بگذارید. زیره را داخل آسیاب ریخته و پودر کنید.
آووکادو را از طول نصف کنید سپس با یک قاشق تخم های آن را در بیاورید. سپس با همان قاشق گوشت آووکادو ها را بتراشید و داخل یک کاسه ی متوسط قرار دهید.
آب لیمو ترش را روی آووکادو ها بریزید و سپس با یک چنگال به آرامی له کنید تا حالت خامه ای پیدا کند اما هنوز بافت درشت داشته باشد.

گوجه فرنگی ها را نصف کنید و تخم آن ها را در بیاورید سپس خرد کنید.

پیاز ها را بعد از 5 تا 10 دقیقه در آب خیساندن برای ملایم شدن طعم، آبکش کنید و به آووکادو اضافه کنید.
گوجه فرنگی خرد شده، گشنیز ریز شده، زیره، نمک و فلفل خرد شده (در صورت استفاده) را به آووکادو ها اضافه کنید و هم بزنید تا مخلوط شوند.

فوراً سرو کنید یا روی ظرف را با پوشش پلاستیکی به این صورت که پلاستیک را روی گواکومولی فشار دهید بپوشانید و تا 1 روز در یخچال قرار دهید.